Útěk do divočiny

Hodnocení: 96% ČSFD: 86%

Je mnoho inspirativních děl v zaprášených policích světové kinematografie, ale jen několik z nich skutečně dokáže nadchnout-inspirovat. Útěk do divočiny patří do téhle vytříbené společnosti a to naprosto po právu, protože jako po zhlédnutí Requiemu za sen budete mít chuť se zastřelit, po The Magic of Belle Isle napsat knížku, tak po Útěku z divočiny máte chuť vzít batoh na záda, nůž do kapsy a vyrazit ven a (ne)vrátit se za hodně dlouho.

Když připustíme, že lidský život může být udáván pravidlem, potom zničíme všechny možnosti, které život jinak nabízí.

Nepatřím do skupiny renesančních lidí, kteří mají veškeré předlohy k filmům přečteny, takže nemůžu srovnávat, nakolik je film věrný původní knize, ale tahle neznalost vůbec nevadí, protože film si užijete i bez toho(a já jsem toho důkazem). Snímek je totiž natočen velice zajímavě i co se kompozice týče, máme v něm 3 časové roviny s několika dalšími nepravidelnými vzpomínkovými vstupy, a tak vlastně za ty 2 hodiny poznáme život Alexandra Supertrampa kompletně a co víc-působí to přirozeně.

Režisér Sean Penn, který toho doposud moc nenatočil, udělal díru do světa filmem krčícím se za AAA blockbustery, který vypráví o životě jednoho bláhového kluka hledajícího dobrodružství. V téhle souvislosti bych ještě rád vypíchl úžasný(!!!) soundtrack od Eddieho Veddera, který naprosto skvěle umocňuje „hippies“ atmosféru celého filmu, a řeknu vám… Není nic krásnějšího než se zážitky z tohohle filmu vyrazit do přírody s Veddderovým soundtrackem.

Nelze snad cokoliv vytknout filmu jako je tenhle. Upřímně jsem ho ani nevnímal jako film, ale jako ucelený příběh. Útěk do divočiny je zkrátka celé jedno velké úžasně odvyprávěné dobrodružství, které musí dostat snad každého… ty akčnější diváky potom dostane do lesa.

O filmu

Další názvy Into the Wild
Režie Sean Penn
Hrají Emile Hirsch
Hudba Eddie Vedder
Žánr Dobrodružný, Drama, Životopisný
Původ USA, 2007
Profil filmu