O webu

Filmage neboli web určený k šíření kvalitních filmů. Píšeme o filmech, které nás v kladném slova smyslu zaujaly, s cílem vytvořit takovou minidatabázi filmů, které prostě musíte vidět.

Hlavní ideou je, aby zde člověk nemohl narazit na špatný snímek, protože filmové databáze průměrují hodnocení na základě obrovského množství názorů, často se stane, že objevíte zapadlý klenot. Jak hovoří Gaussova křivka, procento blbců je v populaci značné, a i když maturitu bude mít třeba každý, hlupáci nezmizí stejně jako jejich (špatné) názory. Zkrátka přijdete, prolistujete a najdete si film a nemůže se stát, že by byl špatný…

Redakce

Kontaktovat nás můžete na emailové adrese info@filmage.cz, kde rádi odpovíme na vaše dotazy, připomínky, náměty či tipy na zajímavé filmy.

Autoři

Jan Šorčík

Honza je studentem Univerzity Hradec Králové na fakultě informatiky a managementu, ovšem jeho velkým koníčkem je film, který krom toho, že ho sleduje, se také snaží vytvářet. Jelikož totiž není zrovna člověkem, kterému by slušel přívlastek „šikovný“, protože věci vytvořené jeho rukama bohužel neměly příliš dlouhou životnost, jestli vůbec nějakou, z tohoto důvodu se tedy postupem času vykrystalizoval v amatérského filmaře, kdy většinu práce odčiní hlavou a hlavně mimo světla reflektorů, jednak proto, že není příliš předvádějící … a hlavně mu to komandování prostě jde.

Mezi Honzovy oblíbence patří Chritopher Nolan, Guy Ritchie, Noel Gallagher, Christian Bale, Leonardo DiCaprio, Jára Cimrman a v neposlední řadě Miroslav Šimek–šoumen a Jiří Grossmann–redaktor. Na hudebním poli si rád poslechne Oasis, Beatles, Blur, Pendulum, Chinaski, Led Zeppelin, Wolfmother nebo The Black keys.

Mezi jeho nejoblíbenější filmy patří rozhodně filmy Sedm, Dokonalý trik, Prokletý ostrov, Nedotknutelní a The Magic of Belle Isle.

Honzovu tvorbu můžete sledovat na www.youtube.com/honasek a také píše vlastní blog, kde se dělí se světem o své názory a hudební vkus. Sledovat jeho příspěvky můžete i na Twitteru a Facebooku.

Big Lebowski
ČSFD: 84%
Ti druzí
86% ČSFD: 84%
Cesta
81% ČSFD: 73%