O webu

Filmage neboli web určený k šíření kvalitních filmů. Píšeme o filmech, které nás v kladném slova smyslu zaujaly, s cílem vytvořit takovou minidatabázi filmů, které prostě musíte vidět.

Hlavní ideou je, aby zde člověk nemohl narazit na špatný snímek. Zkrátka přijdete, prolistujete, najdete si film a nemůže se stát, že by byl špatný.

Redakce

Kontaktovat nás můžete na emailové adrese info@filmage.cz, kde rádi odpovíme na vaše dotazy, připomínky, náměty či tipy na zajímavé filmy.

Autoři

Jan Šorčík

Honzovým velkým koníčkem je film, který krom toho, že ho sleduje, se také snaží vytvářet. Jelikož není zrovna člověkem, kterému by slušel přívlastek „šikovný“ a protože věci vytvořené jeho rukama bohužel nemívají příliš dlouhou životnost – jestli vůbec nějakou – z tohoto důvodu se tedy postupem času vykrystalizoval v amatérského filmaře, kdy většinu práce odčiní hlavou a hlavně mimo světla reflektorů. Jednak proto, že není příliš předvádějící… a hlavně mu to komandování prostě jde ;)

Mezi Honzovy oblíbence patří Chritopher Nolan, Guy Ritchie, Noel Gallagher, Christian Bale, Leonardo DiCaprio, Jára Cimrman a v neposlední řadě Miroslav Šimek–šoumen a Jiří Grossmann–redaktor. Na hudebním poli si rád poslechne Oasis, Beatles, Blur, Pendulum, Chinaski, Led Zeppelin, Wolfmother nebo The Black keys.

Mezi jeho nejoblíbenější filmy patří rozhodně filmy Sedm, Dokonalý trik, Prokletý ostrov, Nedotknutelní a The Magic of Belle Isle.

Honzovu tvorbu můžete sledovat na www.youtube.com/honasek a také píše vlastní blog, kde se dělí se světem o své názory a hudební vkus. Sledovat jeho příspěvky můžete i na Twitteru a Facebooku.

Jan Pecha

Honza je renesanční člověk s mnoha zálibami. V důsledku toho nic neumí pořádně, do všeho kecá a na nic nemá čas ;-) Šíře jeho zájmů je značná a zahrnuje filmy, hudbu, knihy, hry, technologie, rozčilování se nad politikou a nepočítaně dalších činností.