Dobrý Will Hunting

Hodnocení: 82% ČSFD: 88%

Je jen úzká sorta filmů, na které se můžu podívat zkrátka kdokoliv, ať už půjde o puberťáka, nebo babičku, tak bude divák nadšený. Good Will Hunting patří do tohoto úzkého „žánru“ a nebál bych se říct, že v něm exceluje.

Filmy o géniích, když jsou dobře natočené, mají velký předpoklad uspět, protože prostě lidé jsou fascinovaní chytrými hlavami. Jako filmy podobné Willu Huntingovi je možno jmenovat Čistou duši, Svět podle Prota nebo i Fenomén, tady všude můžeme žasnout nad lehkostí, se kterou zvládají hlavní hrdinové úkony pro nás neřešitelné. Ovšem Dobrý Will Hunting jde ještě dál.

Jak už z názvu filmu plyne, ústřední postavou je zde mladík Will Hunting(výborně stvárněný Mattem Damonem, který touto rolí prorazil do světa velkého filmu), který má neuvěřitelný talent na všechny ty matemické věcičky…čísla, matice, vektory, vzorce.. a vůbec vlastně věci, kterých se obyčejný člověk děsí a vyhýbá obloukem o poloměru fotbalového hřiště. Will tráví pochopitelně mnoho času na univerzitě, ovšem nikoliv jako student, nýbrž jako uklízeč. Tady se dostáváme do hlavního jádra filmu, tím jsou pochopitelně protiklady a rozpory. Máme tu mladíka, který je matematickým géniem, ale ve škole jen myje podlahu, vůči autoritám je drzý, po večerech vymetá bary se svými přáteli ze stavby a volný čas si krátí pouličními bitkami a drobnou kriminalitou.

Neřesti, neboli nedostatky jsou na lásce to nejlepší. A proto si musíme vybrat, koho pustíme do svého světa.

Willovy vnitřní problémy se snaží vyřešit psycholog Sean-Robin Williams a my většinu filmu můžeme sledovat jejich hádky. A ruku na srdce… Kdo by nezbožňoval hádky dvou geniálních hlav, navíc tenhle film zkrátka dokáže chytit a budete si ho ještě dlouho potom pamatovat.

O filmu

Další názvy Good Will Hunting
Režie Gus Van Sant
Hrají Ben Affleck, Matt Damon, Minnie Driver, Robin Williams, Stellan Skarsgård
Hudba Danny Elfman
Žánr Drama, Psychologický
Původ USA, 1997
Profil filmu