Raubíř Ralf

Hodnocení: 76% ČSFD: 82%

Pixar poslední dobou nemá tak jasnou pozici na poli animáků jako tomu bylo před časem, trpí neoriginalitou, naivním dějem atd. Raubíř Ralf je velice originální, prostředí videoher je (vyjma snad Futuramy) neokoukané a první čtvrtinu filmu roztomilé. Začátek je totiž celkově skvělý, hezké odkazy na slavné hry a krásný svět propojených postaviček, který do sebe zapadá.

Jsem špatňák… a to je dobře, protože já nikdy nebudu dobrák a to není vůbec špatně. Není nikdo, kým bych byl radši než špatňákem.

Ovšem pak nastává dobrá polovina filmu, u které trpíte pixarovskými nemocemi – hloupatým dějem, otravnými dialogy a debilními postavami… to se projeví třeba tak, že se začnete hrabat v křesle, překlikávat na facebook a vůbec koukat kde co lítá. Vlastně až na konci se dostaví trochu osvěžení. Celkově na mě film působí jako promarněná šance, začátek měl skvěle našlápnuto k legendě jakéhosi herního Shreka, bohužel půlku filmu strávíte v cukrovém světě s otravnými postavičkami, což je veliká škoda, jelikož snad všechny postavy z jakéhokoliv jiného univerza jsou super. Veliká škoda, ale přesto fajn pokoukání.

O filmu

Další názvy Wreck-It Ralph
Režie Rich Moore
Hudba Henry Jackman, Skrillex
Žánr Animovaný, Dobrodružný, Komedie, Rodinný
Původ USA, 2012
Profil filmu